הביטוח הלאומי בישראל הוא חלק חשוב ממערך הביטוח הלאומי במדינה. הוא נועד לספק הגנה כלכלית ליחידים ולמשפחות במקרה של מחלה, פציעה, אבטלה או מוות. מערכת הביטוח הלאומי מורכבת ממספר תוכניות שונות, לרבות ביטוח בריאות, ביטוח אובדן כושר עבודה ותוכניות פנסיה. כל תוכנית מעניקה הטבות למי שזכאי להן. על ידי תשלום למערכת הביטוח הלאומי, אנשים יכולים להבטיח שהם יכולים לגשת למשאבים הדרושים כאשר הם זקוקים להם ביותר.

מהי נכות כללית?

נכות כללית היא ליקוי או מצב המשפיעים על יכולתו של אדם לבצע פעולות יומיומיות. זה יכול לנוע בין קל לחמור ויכול להשפיע על תפקוד פיזי, נפשי ו/או רגשי. אנשים עם מוגבלות מתמודדים לעתים קרובות עם אתגרים בגישה לחינוך, תעסוקה, שירותי בריאות ופעילויות חברתיות. למרות שהחוויה של כל אדם היא ייחודית, ישנם אתגרים נפוצים שאנשים עם מוגבלות עשויים להתמודד איתם בחיי היומיום שלהם. אלה כוללים אפליה וחוסר גישה למשאבים או שירותים שיכולים לעזור להם לחיות בצורה עצמאית יותר.

נכות כללית ביטוח לאומי

אם הגעתם למצב של נכות כללית ביטוח לאומי כאן כדי לעזור לכם. קצבת נכות מביטוח לאומי היא קצבה המסייעת לאנשים עם מוגבלות לשלם עבור עלויות נוספות שעלולות להיות להם בגלל נכותם. זה זמין למי שגילו מעל 16 ומתחת לגיל פנסיה ממלכתי, ובעלי מוגבלות המשפיעה על יכולתו לעבוד או ללמוד. הקצבה יכולה לסייע בכיסוי הוצאות כגון ציוד מומחה, צרכי טיפול נוספים, שינויים בביתך או הוצאות נסיעה. הזכאות לקצבה מבוססת על הערכת צרכיך והכנסתך.

תביעות ביטוח לאומי

הגשת תביעה על ידי עורך דין לביטוח לאומי יכולה להיות משימה לא פשוטה, אך עם הידע וההכוונה הנכונים ניתן לקבל את ההטבות המגיעות לך. אנו במשרד עורכי הדין נתן ראט ושות’ מתמחים בנושאים אלו ונעמיד לשירותכם עורך דין ביטוח לאומי אשר יעזור לכם עם כל התהליך הכרוך בהגשת תביעת נכות לביטוח הלאומי, לרבות אילו מסמכים אתה צריך, כיצד למלא את טופס הבקשה ומתי אתה אמור לצפות שתביעות ביטוח לאומי כאלה או אחרות יטופלו. כמו כן, נדון בכל נושא אפשרי שעלול להתעורר במהלך תהליך זה וכיצד ניתן לטפל בו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *