תאונות עבודה מתייחסות לכל אירוע שקורה במקום העבודה ומביא לפציעה או מחלה. אירועים אלו יכולים לנוע בין חתכים וחבורות קלים לפציעות חמורות יותר או אפילו מוות. על מנת להפחית את הסיכון לתאונות עבודה, חשוב למעסיקים להקפיד על הכשרה מתאימה של עובדיהם וציוד הבטיחות הדרוש להם. בנוסף, מעסיקים צריכים לבדוק באופן קבוע את פרוטוקולי הבטיחות שלהם ולוודא שהם מעודכנים בתקנות העדכניות ביותר. על ידי נקיטת צעדים אלו, מעסיקים יכולים לסייע למזער את הסיכויים שתתרחש תאונת במקום העבודה. ישנם מקרים וסיטואציות רבות אשר נחשבות כתאונת עבודה והם: מי שבסבירות גבוהה נדבק בקורונה במקום העבודה עשוי להיות מוכר כנפגע עבודה. אם נפגעתם בסמוך למקום העבודה בזמן ההגעה או החזרה, ישנה סבירות כי גם במקרה כזה, ניתן יהיה לתבוע על אובדן כושר עבודה. בנוסף, ניתן להוכיח כי עובדים אשר לקו באירוע לבבי או מוחי שנגרם כתוצאה ישירה מאירוע “חריף” בעבודה או כתוצאה מהעבודה, יוכרו כעובדים שעברו תאונת עבודה.

תאונת עבודה זכויות

ישנם זכויות רבות אשר מגיעות לנפגע תאונת עבודה. אם כתוצאה מהפגיעה במקום העבודה נקבע לנפגע דרגת נכות מסוימת על ידי ועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי והנפגע מוכר כנכה עבודה, הנפגע יהיה זכאי גם למענק ולזכויות וקצבה בנוסף להטבות נוספות. הטבות ומענקים אלו יוכלו לעזור לאותו נפגע להתקיים בכבוד.

מהו תהליך תביעות תאונות עבודה

תביעות תאונות עבודה הן סוג של צעדים משפטיים שניתן לנקוט כאשר עובד נפגע במהלך עבודתו. תביעה על תאונת עבודה לזכויות נועדה לכסות הוצאות רפואיות, הפסדי שכר ועלויות נוספות הקשורות לפגיעה. בנוסף, חשוב שיהיה מידע מפורט על האירוע ועל כל העדים שאולי ראו מה קרה.

על מנת להגיש תביעה לתאונת עבודה, חשוב להתייעץ עם משרד עורכי דין המתמחה בכך, אשר יעזור לכם לנווט בתהליך זה ולוודא שתקבלו את הפיצוי המגיע לכם.

אם נפגעתם במהלך עבודתכם או נשארתם נכים כתוצאה מתאונת עבודה או עקב אופי העבודה, ניתן ליצור עמנו קשר ואנו נבחן את מצבכם ונגיש תביעה לתאונת עבודה. אנו במשרד עורכי הדין נתן ראט ושות, נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת וכל עניין. פנו אלינו בהקדם, ואנחנו נעזור לכם. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *